Akýkoľvek font do 3D

Existuje veľké množstvo fontov, ktoré sú štylizované do 3D. Tento návod však umožňujeakýkoľvek nápis v ľubovoľnom fontu rozšíriť o tretí rozmer. Na úvod som vybral tri 2D fonty a prerobil ich do 3D. V návode je popísaný základ techniky. Experimentovaním odhalíte ďalšie možnosti.

Screenshot_1

POSTUP

1.  V návode budem používať font Deutsch Gothic. Je to font v starovekom duchu, ktorý nie je typický pre 3D zobrazenie. Preto som vybral práve ten. V obrázku 640x 400px napíšem 3Dimenzia. Nakoniec prevediem textovú vrstvu do vrstvy bežné tak, že klikneme Vrstva /Zahodiť informácie o texte …

Screenshot_2

 

2. Nástrojom Perspektíva upravíme tvar nápisu a pridáme dojem priestoru.

Screenshot_3

 

3. Vrstvu 4x nakopírujeme. Vzniknú teda štyri rovnaké vrstvy pod sebou

Screenshot_4

 

4. Vrchnú vrstvu upravíme funkcií Filtre / Mapa / Mapa vyvýšenie. Tým nápis dostane seriózny priestorový nádych. Hodnoty navoľte podľa náhľadu. V spodnej časti nápisu som chcel vytvoriť tmavú časť. Náš text bude prehlbovať v smere osi 270 stupňov. Svetlo dopadá sa smeru 90stupňov.

Screenshot_5

 

5.  Teraz posuňte postupne vrstvy 1 až 4 o pár pixelov smerom dole. Aktivujeme nástroj Presuna klikneme ľavým tlačidlom myši na vrstvu, ktorú budeme posúvať. Text posunieme smerom dole šípkou na klávesnici. Každú vrstvu posúvajte len o malý kúsok. Pri veľkých posunoch stratí vrstvy vzájomnú spojitosť.

Screenshot_6

 

6. Posunuté vrstvy 1 až 4 zlúčiť do jednej vrstvy. Túto vrstvu duplikátu a ešte raz zopakujem krok 5 čím ešte viac vynikne efekt.

Screenshot_8

 

Screenshot_9

7. Nakoniec vrstvy s názvom 4 kópie a 4 spojím a odfarbuje na čierno.

Screenshot_10

Written by admin1

Venujem sa tvorbe webových stránok pomocou html,css a teraz aj html5 a css3,taktiež začiatočnickému programovaniu v PHP. Rád skúmam vnútro počítača ale hlavne ma baví tvorba a inštalácia webov pomocou CMS wordpress,joomla,cms pro,fóra a iné veci kde sú zdrojové kódy pekne napísané. Pocitacovyexpert.eu je môj prvý projekt na ktorom pracujem už od polovice roka 2012.

2 Komentáre

  1. Juraj píše:

    Admin, ako vždy, dobrá práca. Ďakujem :-)

Zanechať komentár