Vytvorenie vlastného úložiska súborov pomocou PHP

V tomto tutoriále,vám ukážem, ako si veľmi jednoducho bez databázy MySQL vytvoríme upload súborov,obrázkov a dokumentov. Pre bezpečnosť môžeme nastaviť heslo pre upload aby pridávali súbory len tý ktorý budú mať heslo. Tak môžme ísť nato

Screenshot_1


Súbory ktoré si vytvoríme:

Zložky:

images (Tu vložíme ikony pre súbory ako je ikona pre .jpg súbor…)

js (Zložka pre javascript kód)

style (Tu vložíme súbor zo vzhľadom .css)

uploads (Zložka kde sa všetke uploadnute súbory budu ukladať sem)

 

 

Súbory:

index.php

nastavenia.php

style.css-Vložiť do zložky style

filestorage.js-Vložiť do zložky js

  picture.jpg

  text.jpg

  zip.jpg

Tieto 3 ikony vložiť do zložky images


Otvoríme si index.php a doň vložíme (V komentaroch mame teoriu) :

 


 

 

Tak a teraz si trocha vysvetlíme o čo ide:

 

Prvá vec ktorú sme urobili,  je prázdny HTML dokument. Používam XHTML 1.0 Transitional s ISO-8859-1 char set. Ak dávate prednosť, a nemajú potrebu špeciálnych znakov, môžete ho nahradiť  s UTF-8 char set.


 

 

Druhá vec ktorú sme urobili že sme vytvorili formulár pre nahrávanie súborov pomocou HTML a vylepšili kodom CSS ktorý si hneď napíšeme.

 


 

Otvoríme si súbor style.css a doň vložíme:

 

 

 


Teraz si vytvoríme js skript ktorý nam uľahší regreshnutie stránky a tak sa nemusí od znova načítať. Otvoríme subor filestorage.js a doň vložíme:

 


 

 

Ďalej si otvoríme súbor nastavenia.php a doň vložíme:

Ak chcete mať uložisko bez hesla tak heslo zmažte


 

 

Výsledok:

http://www.pocitacovyexpert.6f.sk/php/upload

Written by admin1

Venujem sa tvorbe webových stránok pomocou html,css a teraz aj html5 a css3,taktiež začiatočnickému programovaniu v PHP. Rád skúmam vnútro počítača ale hlavne ma baví tvorba a inštalácia webov pomocou CMS wordpress,joomla,cms pro,fóra a iné veci kde sú zdrojové kódy pekne napísané. Pocitacovyexpert.eu je môj prvý projekt na ktorom pracujem už od polovice roka 2012.

4 Komentáre

 1. mtsany píše:

  Nie som tak zdatný v tvorbe webu ale zaujalo ma to a skúsil som Funguje to bez chyby obdivujem takých ktorý dokážu niečo vytvoriť ja sám som samouk a robím to skôr pre zábavu klobúk dole Dík!

 2. rasto píše:

  Zdravím, všetko funguje ok len ako zmenim tu max. velkosť? napr. na 10MB

  • admin píše:

   function formatBytes ( $bytes, $precision = 2 ) { $units = array ( ‘B’, ‘KB’, ‘MB’, ‘GB’, ‘TB’ ) ; $bytes = max ( $bytes, 0 ) ; $pow = floor ( ( $bytes ? log ( $bytes ) : 0 ) / log ( 1024 ) ) ; $pow = min ( $pow, count ( $units ) – 1 ) ; $bytes /= pow ( 1024, $pow ) ; return round ( $bytes, $precision ) . ‘ ‘ . $units [ $pow ] ;

   1024 zmen na svoju velkost,ale len po max ktore ma php nastavene

 3. Michal píše:

  Mne to bohužial nejde hodil som to na server a pri pridávané súboru mi to vypíše vždy: “Vyskytla sa nejaká chyba pri uploade. Pravdepodobne sa jedná o velký súbor. Skúste to znova” pri tom tie súbory sú do 100KB. nejaký tip ? Ďakujem

Zanechať komentár